28/02/20

Автор: Євгенія Каблучка

Раби кульочків

блог

Кілька років тому я почала цікавитися, як моє життя відбивається на екології. Зокрема мене турбувало питання сміття і як зробити так, щоб я менше його створювала.

Спочатку почала сортувати сміття. Окремо збирала макулатуру, скляні і пластикові пляшки, і носила пункт прийому вторсировини, що був біля будинку. Мій хлопець крутив біля скроні пальцем від такої активності, але мене вже було не зупинити - кожного місяця я спускалася з 6 поверху з великими пакетами, торохтіла пляшками, ловила на собі здивовані погляди перехожих, але несла чесно відсортоване сміття. Здавала і отримувала за це «гроші». Ну як гроші, копійки. І з цього вже сміявся мій батько.

Потім прийшов наступний етап свідомо екологічного життя. Начитавшись, яким злом є поліетиленові кульочки, що перегнивають кілька десятків років, забруднюють довкілля, є смертельною «їжею» для тварин, почала активну боротьбу з ними. По максимуму відмовилася від них, замінивши торбинками з тканини. Почала тероризувати «домашніх». Щоб знизити їх стрес, купила екологічні кульочки з кукурудзяного крохмалю по 4 гривні за штуку. Мій бойфренд продовжував крутити пальцем біля скроні, а батько сміятися.

Минали місяці. Запал «домашніх» минав. А мене почали бісити кульочки та люди з кульочками. Я помітила, що люди автоматично, без повного розуміння, гребуть кульочки направо і наліво.

Наприклад, купую ліки в аптеці, один блістер знеболювального. Рука аптекарки потягнулася за пакетиком. Коли я зазначила, що кульочка не треба, знаєте, що вона мені сказала? «Так він безкоштовний!»

Мені вдалося погасити свій внутрішній гнів. Не захотіла я запитувати, навіщо запаковувати блістер у пакетик. Зате я запитала наступного разу в іншій аптеці, навіщо мені хотіли запакувати у пакетик шампунь в пластиковій пляшці. Відповіді не почула.

У черзі в супермаркеті бісять люди, котрі пакують в кульчоки упаковки масла. Так і свербить підійти і запитати, навіщо масло в кульочок класти. Мабуть, це на випадок, якщо масло захоче зірвати із себе свою упаковку, а тут оп – і кульочок є.

Поки інші країни поступово вводять заборону на використання кульків, українці купаються у кульочках. Роблять кульочок з кульочками, запаковують у кульок один банан чи лимон (навіщо?). Можливо, навіть не відмовляються від кульочка, коли купують жувальну гумку. Ми стали рабами кульочків, бо не уявляємо без них свого життя.

Будь ласка, побережіть мої нерви та екологію – менше користуйтеся кульочками. Думайте, а не керуйтеся звичкою навіть у таких звичних речах, як використання кульочків.